B2 Audio RAGE 8″ Subwoofer 4+4 ohm 500W RMS

199,00 

Saatavuus: Heti varastosta
Tuotetunnus (SKU): RAGE8D4

Etsitkö oikeasti jykevää subwooferia todellinen bassontoistoon ja äänenpaineeseen? B2 Audio Rage tarjoaa sinulle ratkaisun. Tämä tanskalainen kovaluokkainen B2 Audio -elementti antaa 1000 W huipputehon sekä 500 W RMS-tehon täyttämään sen, mitä subwooferilta tarvitset. B2 Audion Rage-sarja sijoittuu ominaisuuksiltaan Riot-sarjan yläpuolelle ja Rage XL -sarjan alapuolelle tehden siitä optimaalisen keskitason kokonaisuuksiin. Rage-sarjan tuotteille on tyypillistä edistynyt teknologia sekä erinomainen vastine rahalle.

  • Koko: 8″ subwoofer
  • Teho (RMS) 500 W
  • Huipputeho 1000 W
  • Taajuusvaste 10 Hz – 500 Hz
  • Herkkyys 82 dB
  • Nimellisimpedanssi 2 x 4 Ohm
  • Resistanssi 3.2 Ohm
  • VAS 5.9 l
  • Displacement 2.5 l
18
  • Nouto Espoon myymälästä

Ilmainen

  • Postin pakettiautomaatti (ilmainen toimitus yli 100€ ostoille, max 25kg)

2-3 Päivää

Ilmainen yli 100€

  • Matkahuollon lähellä paketti (Ilmainen toimitus yli 100€ ostoille)

2-3 Päivää

Ilmainen yli 100€

  • Matkahuollon jakopaketti kotiovelle (Yli 100€ ostoksissa maksat vain jako-lisän): 15,19 

2-3 Päivää

Alkaen 15,19€

  • 14 päivän palautusoikeus

Tuotekuvaus

Vahvat bassot jokaiseen settiin

B2 Audio Rage 8 tuuman subwoofer kattaa 500 W RMS-tehon ja 1000 W huipputehon. Se on luotu juuri harrastajille ja ammattilaisille, jotka eivät tee kompromisseja äänenlaadussa ja maksimaalisen äänenpaineen tavoittelussa. Kyseinen subwoofer tuottaa syvän, tarkan ja dynaamisen bassotoiston. Kun haluat parasta autosi äänentoistoon, valitse tanskalainen B2 Audio ja tunne ero!

Bassot harkituilla ominaisuuksilla

B2 Audio on täydellinen valinta autohifistä ymmärtäville, jotka etsivät huippuluokan suorituskykyä optimaalisilla spekseillä. Nimenomaisen 8″ elementin herkkyys on 82 dB ja taajuusvaste 10 Hz – 500 Hz. Mallin nimellisimpedanssin arvo on 2 x 4 Ohm ja resistanssin 3.2 Ohm. Tämän mallin ulkohalkaisija on 220mm, asennushalkaisija 183mm ja asennussyvyys 132mm sekä puhekelan halkaisija on 2″. Nämä ovat loistavia subwoofereja kuorma-autojen ja katumaastureiden istuinten alle. Suosittuja asennuksia ovat joko 6 x 6,5″ tai 4 x 8″ yhdellä 2500 watin vahvistimella.

Kaikki tarvittava autohifi SK-Autosoundilta

Uusissa Rage-subwoofereissa on hyödynnetty yksilöllistä muotoilua ja ominaisuuksia, joilla ne erottuvat edukseen. Kaikissa elementeissä on ylisuuret kaksoishopealankajohdot 10″ spiderissä. Puhekelan ilmanvaihto on toteutettu triplamoottorilla, ja mallissa ilmastointi on toteutettu muutenkin huolellisesti muun muassa kahdeksalla laajennetulla tuuletusaukolla. SK-Autosoundin valikoimasta löydät juuri sinun käyttöösi sopivat elementit ja muut autohifituotteet!

Tuotekortin voi ladata tästä: rage6_8v2_man

 

SPECIFICATION RAGE 8″ D2 RAGE 8″ D4
Power Handling: 500w rms 500w rms
Sensitivity: 84.1 dB 82 dB
Nominal Impedance: Dual 2 Ω Dual 4 Ω
DC Resistance (Re): 1.9 Ω 3.2 Ω
Resonanse Frequency (Fs): 38.7 Hz 40.9 Hz
X-Max: 15mm 1 way 15mm 1 way
Vas: 5.8 L 5.9 L
Qts: 0.479 0.509
Qms: 6.09 5.64
Qes: 0.52 0.56
Voice Coil diameter: 2″ 2″

Asiakkaiden arvostelut