1269,00 €
Varastossa
Air Motion Transformer (AMT) edustaa kaiutinkonseptia, joka ei vaadi klassista puhekelaa.
Ohuelle Kapton-kalvolle (paksuus 12 – 25 µm) työstetään monimutkaisilla etsausprosesseilla ohuesta alumiinista (myös vain 12 – 25 µm paksusta) erikoissuunniteltu johdinkisko, jolla on mutkitteleva kulku.
Korkean valmistustarkkuuden saavuttamiseksi kalvo taitetaan käsin erikoistyökaluilla.
Toisin kuin perinteisissä diskanttikaiuttimissa, kaiuttimen taitettu AMT-kalvo ei liiku edestakaisin tuottaakseen ääniä. Liike tapahtuu poimuissa, eli sivuttain palkeen kaltaisesti. Tämä saa välissä olevan ilman liikkumaan ja poistumaan edestä.
Yksi tämän tekniikan etu on, että kalvoalue on suurempi kuin näkyvä alue ja vie siten vähemmän tilaa.
Yhdessä kalvon kevyen painon kanssa tämä johtaa yksityiskohtaiseen ja dynaamiseen toistoon.
Kaikki kotelon osat on taidokkaasti CNC-koneistettu, niklattu, pulverimaalattu ja sitten laserkaiverrettu. Alumiinirunko voidaan purkaa, mikä mahdollistaa entistä kompaktimman asennuksen.
Erityinen kuparikaapeli, jossa on silikonivaippa ja punossuoja, liitetään suoraan kalvoon, jotta vältetään tarpeettomat siirtymät tai materiaalit signaalitiellä.
Valmistettu Saksassa
Tuotekortin voi ladata tästä:
Sovellamme asennustöihimme tuntiveloitusta, ellei muuta sovita.
Hinnat sisältävät arvonlisäveroa 24%.
Maksuehtona meillä on maksu ennen auton luovutusta, käteinen ja Luottokunnan pankki- ja luottokortit.
Voit maksaa myös Klarna in-store laskulla.
Sijaisauto Skoda Fabia 2016, asennuksen ajaksi, 45€ / päivä
SK-Autosound Oy
Kartanonherrantie 7
02920 Espoo
010 29 22 800
info@sk-autosound.fi
Myynti / Asennus
Avoinna ma-pe 9-17
Lauantait suljettu
Copyright 2023 © SK-Autosound | By Hemo Solutions Oy
Lähetä WhatsApp