Elementtien kartioissa on käytetty Dual Fiberglass Structure (DFS®) kaksois-lasikuiturakennetta, joka on jykevä ja luotettava. Kuidut on punottu 90° kulmaan ja eristetty polyuretaanilla. Nämä luovat puitteet kestävyydelle dynaamisessa musiikinkuuntelussa moottoriajoneuvoille tyypillissä olosuhteissa. Bassotoisto on kokoluokassaan hyvä. Parhaan suorituskyvyn Access sarjan kaiuttimista saat, kun lisäät sarjaan erillisen vahvistimen kanssa.
Focal Access tuoteperhe sisältää erillissarjoja ja koaksiaalikaiuttimia, kuten myös loistavat 10″ ja 12″ tuuman subwooferit. Focal Access kaiuttimilla saadaan kattava ja nopeasti asennettava järjestelmä autoon kuin autoon.
Sekä erillissarjoissa että koaksiaaleissa käytetään alumiinista TN43 käänteiskalottidiskanttia. Diskantin herkkyys on huomattava 94dB ja kuten Focalilla on tapana, on diskantissa käytetty vain parhaita materiaaleja (Kapton, kupari, alumiini). Diskantti on koaksiaaleissa suunnattava paremman soundin aikaansaamiseksi hankalista sijoituspaikoista.
Tuotetiedot
- Lasikuitukartio
- Butyyliripustus
- Halkaisija 6,5″ (165mm)
- Puhekela: 25mm
- Alumiini/Magnesium käänteiskaslottidiskantti.
- Integroitu jakotaajuus 4.7kHz (6dB/oct)
- Tehonkesto: 60W / 120W (RMS./Max.)
- Herkkyys: 91dB
- Upotussyvyys: 62,9mm
- Impedanssi 4 ohm
- Mukana suojaritilät
Arviot
Clear filtersTuotearvioita ei vielä ole.