Postin pakettiautomaatti (ilmainen toimitus yli 100€ ostoille, max 25kg)
2-3 Päivää
Ilmainen yli 100€
Matkahuollon lähellä paketti (Ilmainen toimitus yli 100€ ostoille)
2-3 Päivää
Ilmainen yli 100€
Matkahuollon jakopaketti kotiovelle (Yli 100€ ostoksissa maksat vain jako-lisän): 15,19 €
2-3 Päivää
Alkaen 15,19€
14 päivän palautusoikeus
Tuotekuvaus
Rebec RPX-B8s todella kompaktin kokoinen DSP-vahvistin, joka on tarkoitettu auton alkuperäisen soittimen jatkeeksi.
Pieni on kaunista Vahvistin on pienen kokonsa puolesta helppo asentaa autossa esimerkiksi hansikaslokeron taakse tai kojelaudan sisälle. Vahvistin liitetään auton nykyisen soittimen perään, erikseen hankittavalla Plug & Play johtosarjalla.
Kahdeksan kanavan lähdöt Rebec RPX-B8s pitää sisällään 4 x 68W vahvistimen sekä kahdeksankanavaisen DSP-prosessorin. Sisäänrakennetulla vahvistimella ohjaat esimerkiksi etu- ja takakaiuttimia tai vaihtoehtoisesti etupään kaksitiesarjaa aktiivisena.
Mikäli haluat ohjata monipuolisempaa laitteistoa, tämä ei ole Rebecin kanssa ongelma, sillä kahdeksankanavainen prosessori tarjoaa säätömahdollisuudet esimerkiksi aktiiviselle kolmitie-etupäälle sekä kahdelle takakaiuttimelle tai kahdelle subbarille. RPX-B8s sisältää kahdeksan kanavan lähdöt, joten voit liittää Rebecin perään ulkoisen vahvistimen / vahvistimia ja käyttää Rebecin prossuominaisuuksia näille vahvistimille. Halutessasi voit myös ottaa Rebecin vahvistimen pois käytöstä ja käyttää RPX-B8s:ia pelkkänä prosessorina.
Bluetooth
Sisäänrakennettu Bluetooth mahdollistaa musiikin striimaamisen suoraan puhelimesta vahvistimeen. Rebecissä on kuusi muistipaikkaa eri asetuksille ja puhelinsovelluksesta voit vaihtaa muistipaikkoja sekä säätää äänenvoimakkuutta. Muistipaikat voivat olla myös äänilähdekohtaisia, joten puhelinsovelluksella pystyt vaihtamaan myös eri äänilähteiden välillä, jos esimerkiksi muistipaikan 1 asetukset on tehty Bluetoothille, muistipaikan 2 kaiutintasoiselle sisääntulolle jne.
Erillinen ohjain ja USB-toisto Rebec DRC-B8s/B10 on vahvistimeen liitettävä erillinen ohjain, jolla helposti säädät laitteiston äänenvoimakkuutta ja vaihdat eri ohjelmalähteiden välillä. Ohjain mahdollistaa myös USB-tikulta musiikin toiston suoraan vahvistimeen ja DRC-B8s/B10:n avulla pystyt vaihtamaan kappaleita ja liikkumaan USB-tikun kansioissa.
PC-ohjelmisto
Rebec RPX-B8s on helppo säätää PC-tietokoneella. Lataa säätöohjelmisto täältä ja asenna se tietokoneelle, yhdistä tietokone vahvsitimeen USB-A -> USB-B kaapelilla (hankittava erikseen) ja tee haluamasi säädöt. Asetuksille on kuusi muistipaikkaa ja muistipaikkoja pääsee hallitsemaan myös Android -puhelinsovelluksella (iOS puhelinsovellus tulossa).
Muistipaikat ovat myös ohjelmalähdekohtaisia. Eli voit valita esimerkiksi Bluetoothilla käytettävän eri säätöjä kuin kaiutintasoisella signaalilla. Näin pääset puhelinsovelluksesta vaihtamaan eri ohjelmalähteiden välillä, jos tallennat eri ohjelmalähteille omat asetukset omiiin muistipaikkoihinsa.
Signaaliprosessorin ominaisuudet:
Kahdeksan kanavan yksilölliset aikaviiveet
Kahdeksan kanavan kanavakohtaiset alipäästösuotimet (20Hz -20 000Hz)
Kahdeksan kanavan kanavakohtaiset ylipäästösuotimet (20Hz – 20 000Hz)
Arviot
Clear filtersTuotearvioita ei vielä ole.